Informacje
Sezony
Zawodnicy
Trenerzy
Rekordy
Przeciwnicy
Inne
Autor / Kontakt

Odsyłacze
This website is (c) 2004- by Kamil Nieścioruk


Strona zawiera historię ligowych (i tylko ligowych) meczów Motoru Lublin w ujęciu statystycznym. Informacje o meczach Pucharu Polski są podane, ale nie są uwzględnione w żadnych ze statystyk (gł. z powodu niepełnych danych).
Dla drużyny kobiecej brak jest jedynie strzelczyń części bramek - opracowania statystyczne mają pewne luki tylko w tej materii.
Dane pochodzą z różnych źródeł. Tutaj znajdziesz więcej na ten temat.
Jeśli szukasz bieżących informacji o klubie, odwiedź stronę klubu, stronę kibiców i forum.
Obecnie uwzględnione są tylko lata 1980-2010. Spowodowane jest to lukami w pozostałych danych. Posiadam np. statystyki niektórych sezonów z lat 50., 60., ale brak jest w tych informacjach ciągłości (nie chciałem umieszczać danych z "dziuram"). Oczywiście dane te można traktować jako "w opracowaniu", tak więc wkrótce strona powinna być wzbogacona.
W związku z powyższym, wszelkie prezentowane dane ograniczone są do lat 1980-2010. Informacje o zawodnikach nie zawierają informacji z sezonów wcześniejszych (łącznie z ogólnym przebiegiem kariery, debiutem itp., nawet jeśli są znane), historia spotkań z poszczególnymi przeciwnikami także ograniczona jest owym okresem.
Przy prezentacji zawodników podano klub, z którego gracz przyszedł do Motoru. Oznacza to, że nie ma wykazu wszystkich klubów, w których zawodnik grał wcześniej. Odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku zawodników, którzy z Motoru odeszli. Tutaj (w miarę możliwości) podawane są wszystkie późniejsze kluby. Przy nazwie klubu podawany jest poziom ligowy, na którym dany klub występował w danym sezonie. Do sezonu 2007-2008 oznaczenia są jednoznaczne. W sezonach późniejszych nastąpiła zmiana nazewnictwa lig (I stałą się Ekstraklasą, II pierwszą itd.), w metryczkach podawany jest nie numer odpowiadający nazwie ligi, a numer oznaczający kolejność ligi w hierarchii rozgrywek.
W przypadku zawodników będących na co dzień graczami drugiej drużyny nie są podawane informacje o ich występach w rezerwach. Jeśli zawodnik zaliczył w rundzie występ w pierwszej drużynie, to w jego danych jest to oczywiście uwzględnione, brak natomiast informacji o tym, że w tej samej rundzie grał w rezerwach. Jeśli natomiast w następnej rundzie grał wyłącznie w rezerwach, to w jego "metryczce" i tak podano pierwszą drużynę (i zerową liczbę spotkań). Takie rozwiązanie wprowadzono w celu uniknięcia zamieszania związanego z ciągłym podawaniem raz 1., a raz 2. drużyny. Z tych samych powodów nie uwględniano rezerw jako klubu, z którego zawodnik "przyszedł" do Motoru.
Jeśli zawodnik zmienił klub w tracie rundy, to wyszczególnienie rundy podane jest tylko przy jednym z klubów, dla drugiego podany jest ogólnie sezon. W rubryce "uwagi" w danych zawodnika podawane są tylko wydarzenia związane z Motorem (czyli brak jest np. informacji o tytułach króla strzelców ligi uzyskiwanych przez zawodnika w okresie, gdy grał on w innym klubie).
Słowo wyjaśnienia należy się także w kwestii nazwisk i nazw z języków naszych wschodnich sąsiadów. Zastosowana jest transkrypcja, a nie transliteracja (używane są zatem tylko litery występujące w polskim alfabecie). Dla nazw miast podana jest dodatkowo polska nazwa (jeśli zapis jest inny, niż wynikający z transkrypcji).
W przypadku metryczek zawodniczek drużyny kobiecej numer ligi po nazwie klubu oznacza numer w hierarchii, a nie oficjalną nazwę (tzn. np. I to pierwsza w kolejności liga, nazwana Ekstraklasą, a II to liga druga w kolejności, oficjalnie nosząca nazwę Pierwszej Ligi.
Występy zawodniczek są opracowane na podstawie protokołów meczowych. Kilka przypadków zostało jednak zweryfikowanych, kilka innych na pewno powinno być zweryfikowanych, ale brak jest pewnych danych (dość enigmatycznie, ale tyle na ten temat...).
I jeszcze słów kilka w kwestii spotkań barażowych. Nie są one traktowane jako mecze ligowe (niezależnie od tego, czy rozgrywane były między zespołami tej samej klasy, czy nie) i nie znajdują się w wykazie spotkań z poszczególnymi przeciwnikami. W metryczkach zawodników uwzględnione są oddzielnie w informacjach o sezonie, wliczone są natomiast od sumy dla kariery.

Zdaję sobie sprawę, że aktualnie nie jest to "encyklopedia", ale może z czasem... Proszę zatem o wyrozumiałość i pomoc w wyłapywaniu błędów i uzupełnienie danych (dotyczy to zwłaszcza dziejów zawodników). Mój adres znajdziesz w dziale Kontakt.

Wyjaśnienia do poszczególnych sezonów znajdują się tutaj.